Mrazený medvedí cesnak

Mrazený medvedí cesnak

Medvedí cesnak je jednou z prvých surovín, ktoré mi vždy na jar prinášajú radosť do kuchyne. Svojou krásnou farbou predznamenávajú blížiacu sa sezónu. Hneď na jej začiatku mám pripravené nádobky, aby som v nich mohla uchovať svieže chute sezóny.

Inak to nie je ani s medvedím cesnakom. Čerstvé lístky sú skvelé na ochutenie šalátov, s maslovým chlebom a rajčinou, na vymýšľanie nekonečných kombinácií s pečivom, do nátierky s krémovým syrom. Použiť ich môžete do polievok, cestovín, či k mäsku.

Rozmixovaný medvedí cesnak s olejom je vhodný na ochutenie polievok a vývarov, ktoré tak získajú krásnu farbu a chuť. Použite ho ako základ na prípravu omáčok na cestoviny, do šalátov a všade, kde sa vám žiada cesnakovej chuti.

Ingrediencie

Príprava: 10 minút

  • 200 g medvedieho cesnaku
  • 2 pl olivového oleja

Postup

Lístky medvedieho cesnaku dôkladne umyte, osušte a vložte do mixéra. Pridajte olivový olej (alebo akýkoľvek iný podľa chuti) a rozmixujte.

Vznikne vám hmota, ktorú si nadávkujte do formičiek na ľad alebo potravinovej fólie. Naporcovaný cesnak odložte do mrazničky a skladujte, pokiaľ ho nebudete potrebovať.

Ak balíte cesnak do fólie, dajte ho ešte do uzatvárateľnej nádoby vhodnej na mrazenie. Zabránite tomu, aby vám celá mraznička voňala po medveďom cesnaku.

Kôpky medvedieho cesnaku s olejom
Rozmixovaný cesnak s olejom naporcujte, zabaľte do potravinovej fólie a dajte zamraziť.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *